Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

baha germany 40 index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha germany 40 statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 18340.7619
Előző záró ár: 18462.225967
Napi átlagár:
180 napos átlagár:
360 napos átlagár:
Napi minimum: 18290.47173333
Napi maximum: 18494.87076666
Éves minimum:
Éves maximum:
Történelmi minimum:
Történelmi maximum:
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: %
Árfolyamváltozás 6 hó: %
Árfolyamváltozás 12 hó: %
Adatlap
baha germany 40
ISIN DE0008469008
Kijelzés módja (ticker) BGER40
Kereskedés pénzneme XXP
Az adatok forrása: baha Indices
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a baha germany 40 árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Devizakereskedés alapjai, avagy mi lesz veled forint?

Miben különbözik a devizakereskedés a részvények adásvételétől? Mely devizapárokat érdemes egyáltalán figyelni? Hogyan zajlik le egy tranzakció a forex piacon? Hogyan lehet rövid vagy hosszabb távra spekulálni ezen a piacon?

Videóajánló
baha germany 40 hírek

Elromlott a hangulat a tőzsdéken, ütik a nagy amerikai techrészvényeket

A makroadatok és az amerikai jegybankárok kommentárjai mellett vállalati gyorsjelentések is mozgatják a héten a tőzsdéket, emellett a nagy amerikai technológiai papírok felől egy látványos elfordulás látszik. Az európai tőzsdék kisebb eséseket mutatnak, az amerikai indexek közül viszont a technológia-túlsúlyos Nasdaq-nál komoly mínuszokat láthatunk, a mesterséges intelligencia zászlóshajójának számító Nvidia különösen nagyot esett.

Nagyot ment a Dow index, több mint egy éve nem látott emelkedés

Felemás hangulatban telt a keddi kereskedés Ázsiában, ezt követően azonban Európában folytatódott az esés a tőzsdéken. Délután fontos kiskereskedelmi adat érkezett Amerikából, melynek hatására erősödni kezdett a dollár, az amerikai tőzsdék pedig emelkedtek, különösen a Dow index, amely közel 2 százalékos pluszban zárt, ami 2023 júniusa óta nem látott mértékű emelkedés.

Trump-ralit hozott a hét első napja a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken inkább rossz volt a hangulat a kedvezőtlen kínai GDP-közlést követően, Európában pedig szintén esést láthattunk - a befektetők a hétvégi, Donald Trump ellen elkövetett merényletre is a mai kereskedésben reagáltak, ennek megfelelően hatalmas ralit láthattunk a Trump-győzelem proxyjának is tekinthető Trump Media részvényénél, illetve a közismerten kriptodeviza-párti elnökjelölt győzelmi esélyének növekedésével párhuzamosan a bitcoin is nagyot ment ma, de a Tesla is jól teljesített.

Jó napot zártak az amerikai tőzsdék

Tegnap az amerikai inflációs adatok közlését követően egy nagyobb profitrealizálás vette kezdetét Amerikában, az esést a Nasdaq vezette: a főként technológiai cégeket tömörítő index több mint 2 százalékot zuhant.Ezt követően Ázsiában is főként estek a tőzsdék: az esést a jappán Nikkei vezette. Ennek ellenére Európában jó hangulatban telik a kereskedés, a vezető indexek erősödnek, és a BUX is felfelé vette az irányt, délután pedig már Amerikában is emelkednek a tőzsdék a csütörtöki esést követően.

Új bejelentés érkezett az adócsomagról, így reagál a magyar tőzsde!

Javarészt negatív hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően Európában felpattanást láthatunk a tőzsdéken. Az elmúlt napok bizonytalanságát követően a magyar tőzsdén is jó a hangulat. A hazai cégek közül a Richterre és a Magyar Telekomra is pozitív hatással van, hogy szerda délelőtt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bejelentette: 2025 januárjától már a távközlésnek és a gyógyszergyártóknak sem kell extraprofitadót fizetni.

Csúnya zárás Európában, új történelmi csúcsok Amerikában

Európában igencsak elromlott a hangulat a zárásra a tőzsdéken, ennek megfelelően pedig a magyar tőzsde is hamar visszaadta a nap első felében látott pluszokat. Amerikában mérsékelt elmozdulásokkal telt a kereskedés, a vezető részvényindexek közül pedig a Nasdaq, valamint az S&P 500 is képes volt új történelmi csúcsra emelkedni.

Vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Jelentősen alulteljesítő ma az egyébként vegyes európai hangulatban a magyar tőzsde, miután a kormányinfón ma bejelentették, hogy új különadókat vezet be a kormány. A bankszektorban nem változik a bankadó mértéke, de megemelik a tranzakciós illetéket és "devizaváltási illeték" néven egy teljesen új adót is kivetnek. "Az energiaszektorra és a multinacionális cégekre kivetett extraprofitadó – ide értve a kiskereskedelmi adót is – nem csökken" - derült ki a mai kormányinfón. A bejelentések hatására nem meglepő módon esik az OTP és a Mol árfolyama.

Megjött a hét legjobban várt adata, mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Igencsak felemás munkaerőpiaci adatok érkeztek Amerikából, hiszen amíg az új álláshelyek száma nőtt, addig a munkanélküliség emelkedett, ezeket az adatokat emésztik most a piacok: a közlést követően a dollár esetében láthattunk nagyobb kilengéseket, ezt követően azonban visszatértek az árfolyamok az adatközlés előtti szintre. Eközben az európai tőzsdéken kiváló a hangulat, és Amerikában is pluszos nyitást láthattunk.

Erős napjuk volt a tőzsdéknek

Felemás hangulatban telt a kereskedés csütörtök reggel Ázsiában, ezt követően azonban Európában folytatódik az emelkedés a tőzsdéken, míg Amerikában a függetlenség napja miatt nincs ma kereskedés.

Itt vannak az új történelmi csúcsok az amerikai tőzsdéken

Pozitív hangulatban telt a kereskedés az európai tőzsdéken, az emelkedésből minden szektor kivette a részét. A vezető amerikai részvényindexek csak mérsékelten emelkedtek szerdán, ez is elég volt ahhoz, hogy az S&P 500 és a Nasdaq új történelmi csúcsra emelkedjen.

Sikerült a csúcsdöntés Amerikában

Ázsiában ma reggel felemás hangulatban telt a kereskedés, ezt követően pedig Európában egész nap estek a tőzsdék, igaz, az amerikai nyitást követően kisebb felpattanást láthatunk, míg a tengerentúlon óvatos mozgásokkal telik egyelőre a kereskedés. Az amerikai tőzsdén különösen a Teslára ajánlott figyelni, miután a várakozásokat meghaladó kiszállítási számokat közölt a vállalat a második negyedévre vonatkozóan.

Emelkedéssel zárt Amerika

A vasárnapi francia választást követően nagy emelkedést figyelhettünk meg a piacnyitásban az európai tőzsdéken, a legnagyobb ralit a francia tőzsdénél láthattuk. Később kicsit romlott a hangulat, de az alapvetően így is pozitív miliőben alultejesítő volt a magyar tőzsde, elsősorban az OTP gyengélkedésének köszönhetően. A tengerentúlon kisebb mozgások voltak megfigyelhetőek a nyitáskor, a Tesla azonban nagyot emelkedik a holnapi értékesítési adatok előtt. Végül pluszban fejezték be a hét első kereskedési napját a tengerentúli tőzsdék.

Esett Amerika

Ázsiában pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés, Európában vegyes volt a kép, az USA-ban viszont már nincs emelkedés. Makroadatok tekintetében bőven volt ma mire figyelni, hiszen publikálták az USA-ban a PCE inflációs, valamint a személyi jövedelmeket és kiadásokról szóló statisztikákat, emellett pedig Európában is érkeztek inflációs számok, valamint Németországban megjelent a júniusi munkanélküliségi jelentés.

Az OTP volt a nap sztárja, mínuszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Az elmúlt napokban vegyes mozgásokat láttunk a piacon, Európában ma is iránykeresés látszik, a magyar piac viszont ennek ellenére jól teljesít, és a BUX index új történelmi csúcsot is beállított. Közben az USA-ban nagyrészt emelkednek a tőzsdék, bár csak mérsékelten. Érdemes megjegyezni, hogy holnap érkezik az amerikai jegybank preferált inflációs mutatója, részben ez is indokolja, hogy már ma is óvatosabbak a befektetők, illetve inkább kivárásra játszanak.

Nagy esés után kapaszkodtak a tőzsdék

Az ázsiai piacokon felemás hangulatban telt szerda reggel a kereskedés, ezt követően Európában a tegnapi esést követően már pluszban nyitottak a tőzsdék, a déli órákra azonban elfogyott a lendület és lefordultak a vezető részvényindexek, Amerikában azonban szerény emelkedést láttunk.

Száguld a Richter, felpattant az Nvidia

Vegyes mozgásokkal telt a hétfői kereskedés Amerikában, ezt követően Ázsiában is felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig egyelőre esnek a vezető részvényindexek. Nagyot zuhant az Airbus részvénye, miután a francia repülőgépgyártó csökkentette a 2024-es évre kitűzött várakozásait. A magyar piacon a Richter vezeti az emelkedést. Az elmúlt napok esése után a Nasdaq vezeti az emelkedést Amerikában, miután az Nvidia felpattant.

Az Nvidia esése nyomasztotta a tőzsdéket

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszott, az európai tőzsdéken pedig nyomott volt a hangulat a hét utolsó kereskedési napján. Az amerikai részvénypiacon sem volt határozott irány, az Nvidia esése nyomasztotta a technológia szektort.

A Nasdaq vezette az esést, mínuszban zárt az Apple és az Nvidia is

Viszonylag csendes napjuk volt tegnap a nemzetközi piacoknak, hiszen az amerikai tőzsdék nemzeti ünnep miatt zárva tartottak. Ma viszont már a szokásos módon nyitva vannak a piacok, és ugyan az ázsiai tőzsdék vegyes és mérsékelt elmozdulásokat mutattak, az európai piacokon határozott emelkedést láthattunk, míg az amerikai tőzsdéken vegyes mozgásokat hozott a csütörtök. Esett a Nasdaq és az S&P 500 is, ami elsősorban az Nvidia és az Apple korrekciójának volt köszönhető.

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Csúcsot döntött tegnap az S&P 500 és a Nasdaq, miután az amerikai gazdaság lassulására utaló kiskereskedelmi adatok érkeztek, ami az előző heti kedvező inflációs adatokkal együtt növelheti a szeptemberi kamatcsökkentés esélyét. A jó hangulat mellett átrendeződés is történt a világ legértékesebb cégei között, hiszen az Nvidia megelőzte a Microsoftot, mint a világ legértékesebb tőzsdei cége. Ezek után az ázsiai tőzsdéken csak vegyes mozgásokat láttunk, és az európai piacok is csak oldalaznak. A kereskedési volumen alacsony a nap során, mivel az amerikai tőzsdéken ma nemzeti ünnep miatt nincs kereskedés.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Von der Leyen botránya pont egy nappal a sorsdöntő szavazása előtt kapott új erőre